II.Díl: Náš tým – Patrik Matějů

Je mi potěšením Vám představit dalšího kolegu, který rozšířil náš tým, Patrika Matějů. Patrik je člověk s velkým srdcem a láskou k přírodě a všem živým bytostem:-) Ne náhodou pracoval 23 let jako chovatel zvířat v zoo v Ústí nad Labem. Bylo proto naším velkým potěšením, když se Patrik rozhodl pokračovat ve své pracovní kariéře v Zeleném kole.

A toto nám o sobě  Patrik řekl: Je mi 44 let a mám skvělou partnerku a nádherného synka. Rekonstruujeme venkovský domek a postupně vytváříme a plánujeme jedlou, herní a relaxační permakulturní zahradu, kde kromě lukostřelnice budou mít welfare – výběh a kurník i slepice. Plánujeme vybudovat  malý mokřad, několik svejlů a časem i jezírko – takovou malou dešťovou zahradu, jako reakci na současný stav sucha i touhu pozvat více živočichů a rostlin a tím rozšířit biodiverzitu našeho malého ekosystému. Pro nás do zahrady kromě rostlin a stromů neodmyslitelně patří i rozmanití živočichové a tak plánujeme i biotopy a obydlí jako ptačí a netopýří budky, včelí a čmeláčí příbytky, pítka a koupaliště pro hmyz a ptactvo.

Moje další zájmy jsou sebepoznání, lukostřelba, šamanismus, výroba šamanských bubnů, chřestidel a ostatních nástrojů, bubnování a hra na primitivní hudební nástroje, soběstačnost, permakultura, survival a literatura.

Více jak 23 let jsem pracoval jako chovatel zvířat v zoo. Mám zkušenosti s vytvářením chovných zařízení ( voliér, výběhů a pavilonů), přírodních expozic a biotopů, různých budek a příbytků pro zvířata. U Zeleného kola se učím budovat zahrady a pečovat o zeleň pod dohledem profesionálů. Jsem teprve na začátku nové profesní i životní etapy a baví mě to :-). Těším se na realizace co nejvíce přírodních ekozahrad, kde budou mít svoje místo, kromě domácích mazlíčků i volně žijící živočichové :-).

Těším se na Vás,Patrik M.