Zahrady – Pro relaxaci, pro odpočinek a pro dobrou náladu

Zahrady – Pro relaxaci, pro odpočinek a pro dobrou náladu

REALIZACE ZAHRAD

Není zahrada jako zahrada. Jeden chce anglickou, druhý ve francouzském stylu, jinému se líbí japonská. Jsou zahrady malinké jen plné bylinek pod oknem kuchyně, ale i větší se spoustou rostlin a stromů, tu s jezírkem, jinde jenom se skalkou…

Každý má svou vlastní představu o zahradě. Zahrada je pro nás místem, kam si chodíme odpočinout, relaxovat, posedět s přáteli nebo si pohrát s dětmi. Zahrada představuje náš soukromý intimní kousek přírody, kterému jsme vtiskli náš osobní vkus a reflektuje na naše potřeby. Stejně tak je útočištěm našich vzpomínek, přání či myšlenek. Dobře realizovaná zahrada je pro člověka tím nejlepším lékem na současnou přemíru stresu a napětí, neboť nabízí známé, a tím pro člověka klidné a bezpečné prostředí, ze kterého vyšel.

REKONSTRUKCE ZAHRAD

Důležitým podkladem je vlastní pasport (inventarizace) parku, zahrady či jiného kompozičního celku. 

Při získávání tohoto podkladu provádíme vlastní zaměření jednotlivých stromů, keřů a technických prvků, jako jsou cesty, lavičky a různé stavby. Následuje vyčištění, či spíše vypreparování (je-li výsadba silně zdevastována a zarostlá nálety) kostry a okolí kompozice. Podle projektu dojde k výběru vhodného sadovnického materiálu a vlastní výsadba. Rekonstrukce je uzavírána obnovou a založením trávníků a vytýčením a založením cest, příp. ostatních technických prvků.

ÚDRŽBY ZAHRAD

Sekání trávy, péče o keře a křoviny, přesazování květin a dřevin, likvidace plevelů, hnojení. 

Jsme jedničkou na trhu v oblasti údržby zeleně. Realizuje a udržujeme zahrady a staráme se o jezírka či vodní prvky. Provádíme řez stromů, dosadby rostlin, mytí dlažby, nástřiky pergol či zahradních domků, čištění bazénů, servis závlahového systému apod.

KOBERCOVÉ A SETÉ TRÁVNÍKY

Téměř žádná zahrada, kterou obývají děti, se neobejde bez travnaté části, která nabízí prostor pro hry. 

Kvaltitní trávník je výsledkem působení mnoha faktorů, které jsou na sebe zároveň navázané. Dobrá propustnost půdy a její bohatost na živiny, optimální směs travních odrůd, teplota nebo dostatek světla, četnost sečení a způsob nakládání s travní hmotou, vertikutace, provzdušňování, zlepšování propustností půdy, hnojení a také zálivka… toto všechno je potřebné proto, aby byl Váš trávník svěže zelený a nestala se z něj jen neživá poušť. Trávník patří k nejintenziněji udržovaným prvkům v zahradě a jeho velikost je tedy vhodné udržet v co nejmenší potřebné míře. Nabízíme jak travní koberce tak seté trávníky nejrůznějších směsí. Stačí společně vybrat záměr, který by měl trávník plnit.

MLATOVÉ CESTY

Mlatové cesty jsou hitem posledních let. Jsou ideální nejen do historických zahrad, ale i do moderních či přírodních zahrad. 

Výhodou mlatové cesty je jeho přírodní barva, výborná vodo i vzduchopropustnost a nižší pořizovací cena. Zároveň musíme počítat s vyšší náročností na údržbu, což je ale dokonale vyváženo vzhledem blízkým přírodě, takže se mírné nedostatky ztratí.

OKRASNÁ A KOUPACÍ JEZÍRKA

Voda přináší do zahrady další život, působí uvolňujícím a zklidňujícím účinkem. Kromě své nezbytnosti pro život všech organismů nabízí v zahradě i funkci relaxační a protistresovou. 

Nabízíme koupací jezírka, biobazény, bazény – stačí si vybrat. S pomocí při rozhodování Vám rádi pomůžeme. Výběr typu jezírka či bazénu, stejně jako instalaci potřebné technologie je lepší svěřit specializované a zkušené firmě. Ušetříte si řadu možných nezdarů. Rádi Vám se vším poradíme.

VODOPÁDY, POTŮČKY A DALŠÍ VODNÍ PRVKY

Přirozená nebo umělá vodoteč je jedním z nejúžasnějších prvků na zahradě. Navíc pokud je Váš pozemek svažitý, tak se přímo vybízí na něm potůček či vodopád vybudovat. 

Umíme navrhnout a postavit potůčky, kaskády, katarakty a peřeje. Zahradní vodopády jsou krásné objekty zahrady: voda krásně skáče za šumění po kamenech vodopádu až do zahradního jezírka. Nejhezčí zahradní vodopády jsou ty, které zasazujeme do terénního valu, kamenné zídky či svahu Vaší zahrady. Relaxování na vlastní zahradě při pohledu na tekoucí živou vodu, je zážitek k nezaplacení.

AUTOMATICKÉ ZAVLAŽOVACÍ SYSTÉMY

K dokonalé péči o zeleň patří zavlažovací systémy. Správně navržený a nainstalovaný systém umožní dosáhnout značných úspor času i vody, čímž se velmi brzy začnou pokrývat investiční náklady. 

Ve srovnání s ručním zaléváním představuje úspora času u zahrady běžné velikosti od několika desítek až po několik set hodin za vegetační období. Vypracujeme vám projekt automatické závlahy včetně cenové nabídky. Pro závlahové systémy užíváme značku RainBird, kterou zastupujeme.

Osvětlení

LED světla jsou výkonem a charakterem velmi vhodná pro komplexní osvětlování všech přístupových cest, příjezdových komunikací, vstupních ploch ale i velmi často jako nepřímé osvětlení v okolí teras či jako dělící osvětlení mezi výsadbami a trávníkovými plochami. 

Všechna svítidla jsou určena pro 12 V osvětlovací systémy, většinu svítidel lze však snadno adaptovat na připojení k 230 V pomocí doplňkového interního transformátoru.

Zelené střechy

Vegetační střechy mají ekonomické, technologické, ekologické, hygienické, psychologické, estetické a rekreační funkce.

Mezi hlavní výhody patří tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti. Významná je značná retenční schopnost, tedy snížení množství odtoku srážkových vod ze střechy. Snižují víření prachu, nečistot a zlepšují mikroklima. Střešní zahrady poskytují soukromí a nové pobytové prostory, často s atraktivním výhledem. Mají takřka neomezenou životnost a jejich význam nespočívá pouze v jejich ryze funkčních aspektech, ale i v neměřitelných hodnotách zvýšené kvality bydlení.

TRELÁŽE, VYVÝŠENÉ ZÁHONY, KOMPOSTÉRY

Přijdou Vám klasické záhony přízemní a nudné? Věčné ohýbání a sklánění také není nic příjemného. 

Účinným a snadným řešením může být takovýto vyvýšený záhon. Nejen, že dodá Vaší zahradě originalitu, ale také Vám ušetří námahu s věčně ohnutými zády. Takto vytvořený záhon s sebou, ale nese i další výhody, vyvýšené záhony chrání úrodu před slimáky, domácími mazlíčky a zahradními škůdci.

DĚTSKÉ PRVKY A FITNES SESTAVY

Dětská hřiště navrhujeme, projektujeme a následně stavíme. 

Děti by měly být v přímém kontaktu s přírodou obecně. Díky tomu, že budou poznávat její variabilitu a implicitní vztahy, vytvoří si vlastní zkušenosti, z nichž pro ně sám vyplyne smysl přírody a její ochrany. Pokud budou tedy klientovo zahradu obývat i děti, je tedy pouze na něm, jakou má o hřišti či dětském koutku na své zahradě představu a jak starým dětem je toto místo určeno. Snažíme se, aby byla námi navržená hřiště bezpečná, pro děti zajímavá a naučná a doplněná interaktivními a edukativními prvky.

OHNIŠTĚ, SUŠÁKY, KOMPOSTÉRY, DŘEVNÍKY ATD.

Zahrady jsou součástí našich domovů a měly by nám přinášet radost. 

Chceteli navrhnout příjemný a fungující zahradní prostor, musíte si nejprve rozmyslet, jak chcete zahradu využívat nyní a také v příštích letech. Zda bude Vaše zahrada sloužit i pro děti, zda tam chcete mít svůj relaxační koutek či produkční zónu pro pěstování nějakých dobrot? Až si tyto otázky zodpovíte, můžete si do zahrady nechat navrhnout prvky, které celou zahradu dotvoří. Pomůžeme Vám navrhnout ten správný právě pro Vás – zapuštěné ohniště do společné rodinné relaxační zóny, krásný dubový sušák pro letní voňavé prádlo, kompostér do Vaší produkční zóny či dřevník na uskladnění tepla pro zasněžené dlouhé večery.

Garden golf

Aby se garden golf stal zábavou pro celou vaší rodinu! 

Golf patří po celá desetiletí k oblíbeným sportům, zdrojům relaxace a pro mnohé odreagováním se od problémů. Kdo se jednou podívá z odpaliště na pruhy pokosené ferveje, aby si vizualizoval místo, kam zahrát drive, kdo se projde po posekaném greenu sytě zelené barvy, měkkém a hustém, propadne nejenom golfu, ale většinou i touze mít na své zahradě takovýto nádherný trávník. Nabízíme kvalitní trávníky, ať už vyseté nebo z předpěstovaného trávního koberce. Nabízíme variantu umělé trávy nejvyšší kvality.

Zemní práce a modelace terénu

S realizací jsou často spojené terénní úpravy, které provádíme jak ručním, tak strojním způsobem. Jedná se o trvalou změnu terénu, a proto je vysoká pozornost věnována především přípravné fázi. 

Nabízíme kompletní terénní práce od shrnutí a srovnání terénu až po vytvoření požadovaných terénních nerovností, navezení zeminy a její následné nivelace kvalitními měřícími metodami. Zajímavým řešením je provedení terénní modelace, která dokáže zajistit jedinečnost a odlišnost Vašeho díla.