Zeleň – Pro Vaše děti, pro občerstvení, pro zdravý pohyb

Zeleň – Pro Vaše děti, pro občerstvení, pro zdravý pohyb

SADOVNICKÉ PRÁCE A REALIZACE PARKŮ

Provádíme realizaci sadových úprav pro obce, města, organizace i soukromníky s působností po celém území České republiky.

Jsme odborníci na veřejnou zeleň. Postaráme o realizaci nového parku, rekonstrukci zámeckého parku, rozsáhlé terénní krajinné modelace.

REALIZACE BIOTOPŮ A OKRASNÝCH JEZÍREK

Voda přináší do prostoru další život, působí uvolňujícím a zklidňujícím účinkem. 

Kromě své nezbytnosti pro život všech organismů nabízí zejména v prostoru veřejném i funkci relaxační a protistresovou. Nabízíme okrasná jezírka, biotopy, vodní prvky – stačí si vybrat. Rádi Vám se vším poradíme.

Výsadba stromů

Vysazování vzrostlých dřevin nepatří k jednoduchým zahradnickým činnostem. Je to záležitost náročná stejnou mírou pro zahradníka, jako pro samotný strom. 

Vyplatí se jí proto věnovat pozornost a dodržovat všechna osvědčená pravidla. Výběr místa, velikost koruny, dostupnost vody, kotvení, stresové faktory, následná péče atd. Je proto důležité obrátit se na odborníka, který vše podstatné posoudí a s výběrem toho správného stromu a následnou výsadbou Vám pomůže.

ARBORISTIKA A KÁCENÍ STROMŮ

Kácení stromu je velice náročné a mnohdy i nebezpečné. Většinou se jedná o stromy, které jsou nějakým způsobem poškozené, prohnilé či suché a mohou zranit člověka nebo poničit majetek. 

Tyto stromy většinou rostou v zástavbě, v blízkosti elektrického vedení nebo na místech, která jsou plně frekventovaná (např. centra měst). V této chvíli na řadu přichází stromolezecká technika nebo kácení z plošiny. Pro práci arboristy jsou vzhledem k rozmanitosti zásahů nezbytné znalosti z dendrologie, fyziologie, mechaniky a pedologie. Dále je nutná znalost příslušné legislativy, bezpečnosti práce. Vše pro Vás rádi zajistíme.

MLATOVÉ CESTY

Mlatové cesty jsou hitem posledních let. Jsou ideální nejen do historických zahrad, ale i do parků či veřejných prostranství. 

Výhodou mlatové cesty je jeho přírodní barva, výborná vodo i vzduchopropustnost a nižší pořizovací cena. Zároveň musíme počítat s vyšší náročností na údržbu, což je ale dokonale vyváženo vzhledem blízkým přírodě, takže se mírné nedostatky ztratí.

AUTOMATICKÉ ZÁVLAHOVÉ SYSTÉMY

K dokonalé péči o zeleň patří zavlažovací systémy. 

Správně navržený a nainstalovaný systém umožní dosáhnout značných úspor času i vody, čímž se velmi brzy začnou pokrývat investiční náklady. Ve srovnání s ručním zaléváním představuje úspora času zejména ve veřejném sektoru od několika desítek až po několik set hodin za vegetační období. Vypracujeme vám projekt automatické závlahy včetně cenové nabídky. Pro závlahové systémy užíváme značku RainBird, kterou zastupujeme.

Celoroční údržba

Sekání trávy, péče o keře a křoviny, přesazování květin a dřevin, likvidace plevelů, hnojení. 

Jsme jedničkou na trhu v oblasti údržby zeleně. Realizuje a udržujeme veřejnou zeleň, parky, aleje a staráme se o jezírka či vodní prvky. Provádíme řez stromů, dosadby rostlin, mytí dlažby, servis závlahového systému apod.