Stavby – Pro jistotu a bezpečí, pro meditaci a pro pořádek

Stavby – Pro jistotu a bezpečí, pro meditaci a pro pořádek

Stavby

Oplocení

Nosným programem společnosti ZELENÉ KOLO je montáž drátěných plotů, oplocení, vrat a bran.

Drátěné oplocení je povrchově upraveno zinkem nebo moderním bezúdržbovým způsobem s PVC. Námi užívané plotové systémy mají široký záběr použití od zahradních plotů až po oplocení budov a areálů strategického významu. Šíři sortimentu doplňují chovatelská a lesnická pletiva, moduly pro sportoviště, vrata, brány a další příslušenství. O kvalitě nabízených služeb svědčí desítky spolehlivě fungujících instalací.

Stavby

Everwood – Věčné dřevo

Prodáváme vytlačované profily EVERWOOD na bázi plastu odolné vůči vodě, soli a povětrnostním podmínkám.

Tyto profily mají široké použití v interiérech i exteriérech jako náhrada tvrdého dřeva. Jsou vhodné na obklady domků i chat, garážových vrat, pro výrobu zahradního nábytku, laviček, madel, prahů, vnitřních okenních parapetů, lišt apod. Nabízíme více než 40 různých tvarů v několika barvách. Materiál je probarven ve hmotě. Tyto výrobky jsou zdravotně nezávadné, použitím se šetří práce i čas, spojené s natíráním, ale i výdaje za drahé nátěrové hmoty.

Stavby

Opěrné zdi

Opěrné jsou součástí mnoha různých projektů. Nabízí totiž široké možnosti využití a výrazné finanční úspory a technické řešení.

Nejčastěji využíváme přírodní materiály, kámen, dřevo, cihly. Mezi jejich největší výhody patří vysoká variabilita, dlouhá životnost a téměř nulové nároky na údržbu. Betonové opěrné zdi jsou jen dalším vhodným prvkem na jejich stavbu.

Stavby

Gabiony

Gabion – tzv. kámen v kleci – je drátěný koš různých tvarů a rozměrů plněný kamenem. V minulosti se používal jako opevnění při stabilizaci břehů vodních toků či jako opěrná zeď. Dnes je využití gabionů daleko širší.

Používají se ve stavbě moderních plotů,opěrných a okrasných zídek, k rozdělení ploch, architekti využívají gabiony jako okrasný a funkční prvek v moderní architektuře. Různé tvary gabionových konstrukcí se používají jako ploty, pergoly, lavice a stoly, oddělují se různá zákoutí na zahradách.

Stavby

Dlažby

Před domem, na dvoře i v zahradě se uplatní venkovní dlažby. Co se hodí k vašemu domu? Beton, kámen nebo keramika? Inspirujte se.

Máme pro vás super tipy. Lepší je svěřit práci odborné firmě. Musí být patřičně vyspádované, aby se na něm nedržela voda, důležité je, aby nebylo kluzké. Finální dokončení povrchu musí odpovídat stylu domu nebo zahrady.

Stavby

Gumová dlažba

Nabízíme gumovou dlažbu s řadou výborných vlastností, které u jiných typů dlažeb není možné docílit.

Pochůzná plocha je měkčí než u betonové dlažby, je také lépe omyvatelná a vodopropustná. Její použití je velmi široké, od dětských hřišť, chodníků, koníren až po odhlučnění tramvají. Gumová dlažba se vyrábí z kaučukové směsi na bázi gumového granulátu. Tyto dlažby se dělají v různých typech a velikostech a ve třech barevných vyhotoveních – v červené, zelené a v černé.Gumová dlažba se pokládá na pískovcové lože – při nízkém zatížení, dále na upravené podklady (beton, dřevo) nebo se lepí na beton či asfalt.

Stavby

Elektroinstalace

Elektroinstalaci, a tedy i vývody na světlo, by měla mít jak malá zahrada u řadového domku, tak zahrada velká. Bazén studna, altán, sekačka, venkovní kuchyně, ovládání, tam všude je zapotřebí dostat přívodní vodič. Automatizaci rozumíme. Vždyť světlo je nepostradatelné nejen pro optický efekt, nýbrž a především pro bezpečnou chůzi po zahradních cestách a schodech.

Stavby

Altány, dřevo

Pergoly a altány jsou nejžádanějšími venkovními stavbami.

Hlavním stavebním a konstrukčním materiálem při stavbě pergol, plotu je borovicové a smrkové dřevo. Chceme-li odolnější dřevěnou pergolu, volíme dražší buk nebo dub. Nejčastější pergoly jsou rohové, obdélníkové nebo paprskovité v kruhu a půlkruhu. Stěny mohou být skosené, do oblouku nebo rovné.