Stavby – Pro jistotu a bezpečí, pro meditaci a pro pořádek

Stavby – Pro jistotu a bezpečí, pro meditaci a pro pořádek

Oplocení

O tom, že přiměřenost sluší zahradě vždy nejvíce jste jistě již slyšeli. I druh oplocení by měl odpovídat druhu zahrady a zástavby. 

To znamená, že u chat a chalup je vhodné volit co nejméně nápadné materiály přírodního původu, v moderních čtvrtích si můžeme dovolit i trochu výstřednosti. Pokud je to však možné , doporučujeme využít na stavbu lokální materiál, vyhnout se náhražkám a textilním či bambusovým clonám. Nabízíme širokou škálu oplocení: dřevěné, z PVC, Everwood, zděné, gabionové, hliníkové, kované… Stačí si jen vybrat a s tím Vám také rádi pomůžeme.

POJEZDOVÉ BRÁNY A BRANKY

Pojezdové brány jsou mezi zákazníky populárnější než otočné vjezdové brány. 

Majitelé domů oceňují, že nezabírají prakticky žádné místo, a zároveň se umí dobře vyrovnat s jejich šířkovou náročností. Na posuvnou bránu totiž potřebujete vedle samotného vjezdu jen o něco širší prostor na boku brány pro její zasunutí.

OPĚRNÉ ZDI A GABIONY

Opěrné jsou součástí mnoha různých projektů. Nabízí totiž široké možnosti využití a výrazné finanční úspory a technické řešení.

Nejčastěji využíváme přírodní materiály, kámen, dřevo, cihly. Mezi jejich největší výhody patří vysoká variabilita, dlouhá životnost a téměř nulové nároky na údržbu. Betonové opěrné zdi jsou jen dalším vhodným prvkem na jejich stavbu.

ZEMNÍ PRÁCE A MODELACE TERÉNU

S realizací jsou často spojené terénní úpravy, které provádíme jak ručním, tak strojním způsobem. Jedná se o trvalou změnu terénu, a proto je vysoká pozornost věnována především přípravné fázi.

Nabízíme kompletní terénní práce od shrnutí a srovnání terénu až po vytvoření požadovaných terénních nerovností, navezení zeminy a její následné nivelace kvalitními měřícími metody. Zajímavým řešením je provedení terénní modelace, která dokáže zajistit jedinečnost a odlišnost Vašeho díla.

POVRCHY A CESTY V ZAHRADĚ – PŘÍRODNÍ, ZÁMKOVÉ A GUMOVÉ DLAŽBY, MLATOVÉ CESTY, TERASY

V duchu hesla „Mysli globálně – jednej regionálně“ využíváme při formování zahrady nejraději místních hornin a druhů dřeva. 

Často se nám potvrzuje, že zahradě nejvíce sluší regionální materiály. Při volbě materiálu na cesty je vždy třeba brát v úvahu účel, ke kterému cesty budou určeny. Když plánujeme cesty v zahradě, vždy myslíme na 3 kritéria, kterými jsou praktičnost, pohodlnost a bezpečnost. Volit můžeme mezi zpevněnými (dlažba, mlat, zatravňovací dlažba, šlapáky, štěrk) a nezpevněnými variantami ( vysekávané či mulčované cestičky).

Elektroinstalace

Elektroinstalaci, a tedy i vývody na světlo, by měla mít jak malá zahrada u řadového domku, tak zahrada velká. 

Bazén studna, altán, sekačka, venkovní kuchyně, ovládání, tam všude je zapotřebí dostat přívodní vodič. Automatizaci rozumíme. Vždyť světlo je nepostradatelné nejen pro optický efekt, nýbrž a především pro bezpečnou chůzi po zahradních cestách a schodech.

PERGOLY, ALTÁNY, ZAHRADNI DOMKY A DŘEVNÍKY

Navrhujeme a realizujeme pergoly, altány, parkovací stání, zahradní domky či dřevníky.

Stačí se námi poradit a navrhneme a vyrobíme Vám třeba altán či zahradní domek na míru.

PRVKY V ZAHRADĚ – OHNIŠTĚ, SUŠÁKY, KOMPOSTÉRY, DŘEVNÍKY , STAVEBNÍ PRVKY

Zahrady jsou součástí našich domovů a měly by nám přinášet radost. 

Chceteli navrhnout příjemný a fungující zahradní prostor, musíte si nejprve rozmyslet, jak chcete zahradu využívat nyní a také v příštích letech. Zda bude Vaše zahrada sloužit i pro děti, zda tam chcete mít svůj relaxační koutek či produkční zónu pro pěstování nějakých dobrot? Až si tyto otázky zodpovíte, můžete si do zahrady nechat navrhnout prvky, které celou zahradu dotvoří. Pomůžeme Vám navrhnout ten správný právě pro Vás – zapuštěné ohniště do společné rodinné relaxační zóny, krásný dubový sušák pro letní voňavé prádlo, kompostér do Vaší produkční zóny či dřevník na uskladnění tepla pro zasněžené dlouhé večery.