Projekty – Pro pohodu, pro inspiraci a pro obdiv

Projekty – Pro pohodu, pro inspiraci a pro obdiv

zahrady

Bez řádného návrhu a projektu nevznikne téměř nic.

Každý prostor vnímáme jako živý organismus, hledáme neobvyklá řešení, snažíme se o dokonalou souhru materiálů, vytváříme a navrhujeme originální prostředí. Váš venkovní prostor propojíme s tím vnitřním a vytvoříme pro Vás harmonické prostředí, kde se budete cítit bezpečně. Dobrý projekt je prvním krokem na cestě k vytvoření díla.

veřejná zeleň

Veřejná zeleň je nedílnou součástí prostoru nás všech. Je to kousek přírody, který zlepšuje životní podmínky bydlení ve městě, poskytuje nám stín v době horkého léta, chrání nás před hlukem a smogem, či je místem k setkávání a poskytnutí relaxace v dnešní uspěchané době. Máme proto vždy obrovskou radost, když můžeme být součástí zlepšování tohoto společného prostoru.

Navrhujeme městské i bytové parky, parkové plochy, aleje či stromořadí, úpravy zeleně na návsích či náměstích a baví nás školní zahrady. Naši práci si užíváme, ať se jedná jen o liniovou výsadbu, letničkový záhon či kompletní realizaci včetně mobiliáře, staveb a cestní sítě!

Máme zkušenosti s dotacemi a umíme za Vás zařídit veškerou administrativní činnost s projednáním a podáním projektu.

stavební prvky

Projekt Vaší zahrady umíme doplnit i o studii stavebních prvků – altánů, garážového stání, venkovní kuchyně, koupacího jezírka, atypických staveb, venkovního osvětlení, automatického zavlažovacího systému, zpevněných ploch atp. 

Tyto studie jsou podkladem pro realizaci ve smyslu finální podoby, rozvržení, volby materiálů a designu navrhovaných prvků. Na Vaši žádost jsme schopni zajistit i zpracování výrobní dokumentace, statický posudek či stavební povolení.

POSUDKY A INVENTARIZACE ZELENĚ

Dendrologický průzkum souvisí s inventarizací zeleně. Týká se to větší skupiny stromů a keřů, kdy se vychází z jejich naměřených inventarizačních hodnot. 

Z tabulky se tak dají vyčíst údaje např. které stromy a keře jsou nejstarší, nejméně nebo naopak nejvíce poškozené taxony, taxony s nejlepší nebo naopak nejhorší sadovnickou hodnotou, atd. Na základě toho zjišťujeme, který taxon je pro dané stanoviště nejvhodnější a perspektivní. Posouzení: zdravotního stavu, fyziologické vitality, stability, perspektivy dožití, provozní bezpečnosti, návrh na ošetření, posouzení poškození stromů.