Veřejné prostory u nás mají zelenou!

Rádi se se zástupci obcí či veřejných podniků podílíme na tvorbě zeleného okolí. A víte, co nás na tom baví nejvíce? Jsou to prostory nás všech!

Tatam jsou doby, kdy záhon u magistrátu znamenal tunu jalovců a skalníků. Dnes se často setkáváme s osvíceným vedením obcí, které si uvědomuje, že obyvatelé a uživatelé veřejných prostor mají estetickou potřebu, a i příroda má být součástí urbanizovaného prostoru. Takový rozkvetlý záhon u úřadu může návštěvníkovi rozzářit úsměv na tváři a člověk tu pokutu, co přišel uhradit, vyřeší i s úsměvem… 🙂 Situaci samozřejmě zlehčujeme, ale pocit při pohledu na rozkvetlou třešeň je k nezaplacení! Vedle příjemných pocitů však vytváříme i prostory pro setkávání přátel při pikniku na trávníku v parku, pro dramatické zápasy malých sportovců na dětském hřišti, či pro procházku zamilovaných párů pod lipovým stromořadím.

Není to však jen o estetickém vnímání a naplňování, které může mít až zdravotní účinek (well-being). Vegetace ve městech má také hygienický, ekologický a v posledních letech často zmiňovaný mikroklimatický účinek. Správný výběr a umístění vegetace ovlivňuje proudění vzduchu, teplotu a zvlhčení vzduchu, tvorbu stínu a tlumení hluku. Správný a funkční ekosystém je nezbytnou součástí zdravého města. Zvolte si proto profesionály a špičku ve svém oboru!

Zeleň kolem nás přináší nedocenitelný environmentální a sociální benefit. Děkujeme tedy všem, kteří nám dovolili se s nimi na jeho tvorbě podílet.

Za ZK Petra