Koupací jezírko v Drážďanech od návrhu až po realizaci

 

V Německu v Drážďanech jsme pro jednoho našeho zákazníka navrhli a zrealizovali koupací jezírko 🙂 Investorem byl mladý pár, který má blízkých vztah k přírodě a rádi se i v zimě otužují. Volba byla tedy jasná –  přírodní koupací jezírko.

Projektantka Petra vyslechla přání našich milých zákazníků a zaznamenala si všechny jejich požadavky a touhy, o kterých zatím pouze snili. Koupací jezírko  navrhla tak, aby bylo dostatečně velké pro sportovní aktivity a zároveň útulné pro romantické večery strávené ve dvou 🙂 Zahrada a prostor v ní je  mostem mezi uspěchaným životním tempem a zpomalením a vychutnáváním si příjemných chvil. Tuto atmosféru a spojení s přírodou na Vaší zahradě dokážeme umocnit  využitím těch správných prvků a přírodních materiálů. Použití  dřevěného mola bylo proto tou správnou volbou k dotvoření tíženého relaxačního efektu.  Navržené  molo mělo ale hned několik dalších důvodů.  Za prvé aby v jezírku měli dostatečné vyžití všichni členové rodiny i ti nejmenší či starší a zároveň kvůli pohodlí při následné údržbě. Čím větší část obvodu koupacího jezírka molo pokrývá, tím je to z hlediska koupání lepší. Molo nám usnadní vstup i výstup z vody a to nejen pro ty nejmenší z nás. Je ale také nezaplatitelnou výhodou i při samotné údržbě jezírka.  Když jej obcházíme s vysavačem,  síťkou nebo kartáčem, tak molo s láskou uvítáme. A naopak, pokud až k okraji koupacího jezírka přiléhá trávník,  štěrk  či jiný povrch, bude nám takový povrch komplikovat přístup při údržbě a bránit nám tak přistoupit až  k okraji jezírka. Jelikož ovšem po finanční stránce zrealizovat takové jezírko není žádná levná záležitost, tak jsme i my museli najít kompromis, jak docílit finančního budgetu, který měl klient k dispozici. Náš zákazník se proto v rámci úspor následně rozhodl část mola nerealizovat.

Vstup do jezírka jsme zvolili pozvolný a je rozdělen do 2 částí. První část je vhodná i pro neplavce a umožňuje majitelům osvěžení a vyžití pro případné vodní hry třeba i s dětmi. 🙂 Poté pozvolna přejdeme do plavecké zóny, kde se majitelé můžou zrelaxovat i aktivně a využít tak jezírko na 100 %. Na konci plavecké zóny byl umístěn vodní prvek, který tak celkovou venkovní relaxaci doutváří.

Kolegyně Petra při navržení jezírka myslela i na budoucí děti, které mladý pár plánuje a zakomponovala do jezírka i tak zvanou brouzdací zónu pro nejmenší. Tato zóna může být pro zatím  využita i jako místo, kde se lze jen osvěžit se skleničkou vína. Při realizaci jezírka jsme zvolili tmavou jezírkovou fólii místo varianty světlé bazénové, aby byl zachován  přírodní ráz. Pobřežní zóna byla osazena vybranými rostlinami, které po zapojení, dodají jezírku vytoužený punc. A jak jezírko vypadá po 6 měsících od dokončení realizace? Úvodní fotka vše dokumentuje. Co myslíte povedlo se nám? 🙂

Dobrá zpráva je, že při údržbě takového jezírka můžete použít automatický vysavač navržený pro jezírka (podobný jako pro údržbu bazénů), který ušetří Váš čas a Vaše jezírko zůstane stále čisté. 🙂

Našim milým zákazníkům přejeme krásné chvíle strávené relaxací u svého nového vodního díla.

Chtěli byste také na své zahradě krásné koupací jezírko, kam můžete utéct od této uspěchané doby? Rádi Vám s tím pomůžeme od návrhu až po realizaci.

 

Petra Anat K.